Rozwód to nie koniec. To nowy początek.

Blog Anny Tarczyńskiej o prawnych i psychologicznych aspektach rozwodu.

radca prawny

Od lat prowadzę sprawy rozwodowe, rodzinne, o podział majątku. Niejedno widziałam i niejedno słyszałam. Doradzam, konsultuję, występuję w sądzie. Przez lata doświadczeń nauczyłam się rozumieć różne potrzeby moich Klientów. Z obserwacji tych potrzeb powstało F.C.C., którego jestem założycielką. więcej...

Subskrybuj blog

Rozwód bez alimentów na dziecko – czy to możliwe ?

Czasami rozwodzący się małżonkowie twierdzą, że woleliby "dogadać się" co do alimentów na dziecko i nie poruszać tego tematu w sprawie rozwodowej.

Niestety, w przypadku dzieci małoletnich nie ma takiej możliwości. W sprawie rozwodowej sąd ZAWSZE MUSI ustalić alimenty w określonej wysokości i zapisać to w wyroku.

Jeśli alimenty na dziecko były już zasądzone wcześniej tj. przed sprawą rozwodową, to sąd, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego, albo je zmieni, albo w wyroku rozwodowym wskaże, że kwestię alimentów reguluje poprzednio wydany wyrok.

Natomiast w przypadku dzieci pełnoletnich SĄD rozwodowy NIGDY nie zajmuje się kwestią alimentów, choćby nawet któryś z rodziców chciał. Dzieci pełnoletnie mogą wystąpić o alimenty, ale do zupełnie innego sądu niż ten, przed którym toczy się sprawa o rozwód.

Share Button

KOMENTARZE (1)

  1. Pingback: Rozwód bez orzekania o winie a alimenty na małżonka - Prawnie o rozwodach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *