Rozwód to nie koniec. To nowy początek.

Blog Anny Tarczyńskiej o prawnych i psychologicznych aspektach rozwodu.

radca prawny

Od lat prowadzę sprawy rozwodowe, rodzinne, o podział majątku. Niejedno widziałam i niejedno słyszałam. Doradzam, konsultuję, występuję w sądzie. Przez lata doświadczeń nauczyłam się rozumieć różne potrzeby moich Klientów. Z obserwacji tych potrzeb powstało F.C.C., którego jestem założycielką. więcej...

Subskrybuj blog

Twoje dziecko brało udział w sprawie sądowej ? Helsińska Fundacja Praw Człowieka (i nie tylko) potrzebuje Cię !

Helsińska Fundacja Praw Człowieka (HFPC) we współpracy z Agencją Praw Podstawowych Unii Europejskiej prowadzi obecnie badanie z udziałem dzieci, dotyczące ich doświadczeń związanych z uczestnictwem w postępowaniu karnym lub cywilnym m.in. rozwodowym (np. w związku z badaniami przeprowadzanymi przez psychologów w Rodzinnych Ośrodkach Diagnostyczno Konsultacyjnych lub w związku z wysłuchaniami przeprowadzanymi bezpośrednio przez sędziego). 

Badania robione są po to, aby wspomagać działania mające na celu wprowadzanie zmian, udoskonaleń do naszego wymiaru sprawiedliwości, tak, by był on maksymalnie przyjazny dzieciom.

Bo jak wiadomo, wszelkiego rodzaju przesłuchania czy wysłuchania dzieci w związku z toczącym się postępowaniem sądowym, są dla nich dużym przeżyciem i powinny być przeprowadzane w odpowiednich warunkach z zachowaniem szczególnych procedur. A z tym jest różnie.

Jeżeli zatem Twoje dziecko brało udział w postępowaniu karnym lub cywilnym i chciałoby wziąć udział w badaniu i wyrażasz  zgodę na udział dziecka w projekcie, wyślij  maila na adres badania@hfhr.org.pl lub zadzwoń pod nr  (22) 556 44 45.

Możesz też w tej sprawie skontaktować się ze mną dzwoniąc pod nr 502 84 21 21 lub pisząc na kancelaria@tarczynska.pl

 

Share Button

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *