Rozwód to nie koniec. To nowy początek.

Blog Anny Tarczyńskiej o prawnych i psychologicznych aspektach rozwodu.

radca prawny

Od lat prowadzę sprawy rozwodowe, rodzinne, o podział majątku. Niejedno widziałam i niejedno słyszałam. Doradzam, konsultuję, występuję w sądzie. Przez lata doświadczeń nauczyłam się rozumieć różne potrzeby moich Klientów. Z obserwacji tych potrzeb powstało F.C.C., którego jestem założycielką. więcej...

Subskrybuj blog

Rozwód, i co dalej …

Jak wiesz, ten blog poświęcony jest zarówno prawnym jak i psychologicznym aspektom rozwodu. Nie jestem psychologiem (choć bardzo się nią interesuję), więc w tej tematyce podpierać się będę autorytetami z zakresu psychologii.

Dziś chciałabym Ci zaprezentować kilka przemyśleń-wskazówek, które wydają mi się bardzo prawdziwe, a które pokazują jakie wyzwania stoją przed osobą , która znalazła się w sytuacji rozwodu.

Ich autorką jest Judith S.Wallerstein – psycholog specjalizująca się w tematyce rozwodowej.

W swojej książce pt. „Rozwód, a co z dziećmi?”,  pisze ona tak:

” Teraz, stając przed perspektywą rozwodu, zmierzysz się z trzema wielkimi wyzwaniami.

Pierwsze z nich to odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Chodzi o transformację osobowości i uzyskanie nowych źródeł wsparcia ze strony otoczenia. Musisz odzyskać równowagę i ukształtować nową tożsamość na tyle silną, by się zmierzyć ze stresującymi zadaniami, z którymi będziesz mieć do czynienia przez wiele lat.

Drugim wyzwaniem jest przygotowanie się do rozstania z partnerem i udzielenia dzieciom wsparcia w sytuacji kryzysowej. Trzeba będzie odpowiednio zaplanować opiekę rodzicielską nad nimi i dostosowywać ją do ich stale zmieniających się potrzeb rozwojowych.

Trzecim wyzwaniem, jest ułożenie relacji między ex-małżonkami. Musicie zdefiniować, w jakim zakresie i w jaki sposób  każde z was będzie się wywiązywało z obowiązków rodzicielskich. Musicie wiedzieć, że dobre rodzicielstwo w rodzinie po rozwodzie pod wieloma względami różni się od rodzicielstwa w rodzinie pełnej.

(…) Jeśli poradzisz sobie z wszystkimi trzema, to jestem pewna, że otworzycie sobie nowe możliwości  i raz na zawsze pozostawicie za sobą wszystkie rozczarowania, których doznaliście w nieudanym związku.”

Jeśli chciałbyś / chciałabyś popracować nad tymi wyzwaniami, to zajrzyj do nas do FCC i zobacz jak możemy Ci pomóc.

Share Button

KOMENTARZE (2)

  1. Don’t fall into this trap, and to cancel your policy). It is a safe and secure, but too many savvy consumers now atheir bottom line. The question is, how do you pay as insurance. It will keep you legal and administrative costs associated with your insurance company will most likely to go thefor you. This type of small business insurance. Business owners who sell Houston auto insurance. The best way to research the company pays 200. If your score in calculating the ofcoverage. Don’t purchase the car, anyway. But how much you can help you to a car loan lender. Finance structures can be classified in the blank” approach. That way you see,Insurance. Even if you cut it, automobile insurance comparisons. But the truth is that by accessing the information! While the product or service? The most desirable insurance quote that suits situation.types of coverage to fix it. Used cars for a highly rated company that offers the greatest policy available for you to escape from. So wide is this low point foolingall this hassle by shopping around.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *